Kaarel Vesilind ja orienteerumine

huvitegevus

134. lennu õpilane (vilistlane) Kaarel Vesilind on tegelenud orienteerumisega 12 aastat. Esmatutvust orienteerumisega tegi Kaarel juba 2-aastaselt. Iseseisvalt orienteerumise õppis ta ära 7-aastaselt. 12 aasta jooksul on Kaarel tulnud 27 korda Eesti meistriks, 2 korda Balti meistriks ning saanud pronksi nii Euroopa Noorte MV-lt kui ka Koolinoorte MM-lt. Orienteerumine on spordiala, kus sportlane peab läbima võimalikult kiiresti kaardile märgitud raja. Edukas orienteeruja suudab joosta kiiresti ning samal ajal ka kiirelt ja täpselt kaarti lugeda. Reaalkoolile omaselt on liidetud vaimne ja füüsiline pingutus. Orienteerumine on andnud Kaarlile hea ülevaate Eesti ja maailma erinevatest maastikutest, mis on eriti kasuks tulnud geograafiaolümpiaadil. See aasta esindab Kaarel Eestit ka rahvusvahelisel geograafiaolümpiaadil Hong Kongis.

Kaarel Vesilind parimad tulemused 2019. aastal

• Eesti MV M20 lühirada 1. koht
  • Balti MV M20 tavarada 2. koht
  • Balti MV M20 teade 3. koht
  • juunioride MM 56. koht
  • suusaorienteerumise Eesti MV-lt 3 kulda

Parimaks saavutuseks peab Kaarel 2015. aastal võidetud pronksmedalit Euroopa Noorte MV teates. Suutsime üllatada nii ennast, kui kõiki teisi. Tiimis jooksid veel Andres Rõõm ja Karel-Sander Kljuzin. Antud medal on jäänud ainsaks medaliks Eestile (Euroopa Noorte MV-lt) viimase kümne aasta jooksul.

Kaarel Vesilind (vil!134)