Karmo Viherpuu ja võistlustantsud

huvitegevus

136. lennu õpilane Karmo Viherpuu on tegelenud võistlustantsuga üle 12 aasta. 5-aastase poisina meeldis Karmole telesaade “Tantsud tähtedega”, mis alustas tema tantsukarjääri Revalia tantsukoolis. Aastast 2015 on Karmo Crause tantsukooli liige. Karjääri jooksul on Karmo saavutanud kõrgeid kohti Eesti-sisestel ja välisvõistlustel Euroopas. Võistlustants on paarisala, mis koosneb viiest Ladina-Ameerika ja viiest standardtantsust. Spordiala eripära seisneb visuaalsel ilul, mille saavutamiseks on treeningsaalis tantsufiguure ja füüsilist vormi treenitud. On teada fakt, et 5-tantsu läbitantsimine võrdub ühe jalgpallimängu füüsilise koormusega. Võistlustants annab sportlasele hea kordinatsiooni, rühi ja füüsilise vastupidavuse ning arendab inimestevahelist suhtlusvõimet. Tipptasemel tantsusport nõuab vaimset vastupidavust, aega panustamiseks ja head koostöövõimet. Karmo grupitrennide kõrval toimuvad regulaarselt eratrennid ja spordilaagrid nii Eestis kui ka välismaal. Kaasa aitavad ka regulaarselt toimuvad koregraafiatunnid. Tänu tantsule on Karmo palju reisinud ja saanud sõprussuhteid välismaalt ning suurvõistlustelt omandanud esinemisvõime.

Karmo Viherpuu parimad tulemused 2018-2019:

• Eesti standardtantsude karikavõistluste etapi aastakarikas 2. koht
  • Klaipeda Open WDSF Noored I 3. koht standardtantsudes
  • Klaipeda Open Täiskasvanud 1. koht standardtantsudes
  • Baltic Grand Prix U21 2. koht standardtantsudes
  • Alytus Open WDSF Noored I 4. koht standardtantsudes

Parimaks saavutuseks peab Karmo 2016. aasta German Open Championships 30. kohta, mis saavutati Junior 2 vanusegrupis 107-st paarist. GOC on üks suurimatest tantsuvõistlustest Euroopas.

Karmo Viherpuu (136. lend)