Lahkus matemaatikaõpetaja Õie Tümanok

aitäh

Õie Tümanok (4.06.1936-21.06.2019) lahkus meie hulgast oma 83. eluaastal. Ta töötas matemaatikaõpetajana Reaalkoolis (Tallinna II Keskkoolis) aastatel 1960 -2001.

Õie Tümanok tuli kooli tööle kuldsetel kuuekümnendatel, nagu Sirbi veergudel on meenutanud 82. lennu vilistlane Tiit Kändler: “Kindlal sammul astus klassi noor kena ergas naine, õlal suur täisnurkne kolmnurk. Kui geomeetria õppeplaan läbi sai, kõneles noor õpetaja, et tegelikult on matemaatika palju suurem, kui tema neile õpetab. Kõneles Riemannist ja Lobatševskist, kõverast ruumist ja tükikese ka relatiivsusest. Aru sellest suurt ei saadud, aga meelde jäi ja mällu sööbis. Eriti avaldas muljet suhtumine õpetamisse. See suhtumine oli kantud kunagisest reaalkooli vaimust, mis ime läbi koolis oli.”

Õpetaja Tümanok kandis seda reaalivaimu, kandis uude sajandissegi. Ta ei teinud seda üksi, aga oli üks säravamatest oma mõttekaaslaste hulgas.

Aitäh selle eest, aitäh!

Ärasaatmine reedel, 28. juunil 2019 kell 12.30 Pärnamäe Krematooriumist.