Reaalikad English-Speaking Unioni kõnevõistlusel

ainevõistlused

14. märtsil toimus Tallinna Humanitaargümnaasiumis English-Speaking Unioni (ESU) üleriigiline kõnevõistlus. Reaalkooli esindasid võistlusel 135. lennu õpilased Laima Šusta, Märten Mikk ja Markus Vaher, kes olid eelnevalt võitnud kõnevõistluse koolivooru. Võistlusest võtsid osa 45 õpilast kõikjalt Eestist, koolivoorudega koos oli osalejaid ligikaudu 150. Seekord pääsesid finaali õpilased Tallinna Inglise Kolledžist, Ahtme Gümnaasiumist ja Audentese IB-gümnaasiumist ning Tallinna Reaalkooli õpilased Märten Mikk ja Markus Vaher. Äärmiselt tasavägise võistluse võitis Markus Vaher Tallinna Reaalkoolist, tema kõne kandis pealkirja „A Looming Disaster“. See on esimese kord, mil Reaalkool on English-Speaking Unioni kõnevõistlusel võitnud.

Kõnevõistluse Eesti vooru võitjana jätkas Markus Vaher võistlust rahvusvahelises voorus, mis toimus 13.-17. mail Londonis Dartmouth House’is. ESU rahvusvahelisel kõnevõistlusel (IPSC) osales kokku 53 õpilast 51-st erinevast riigist üle maailma. Jäädes mõlemas finaalvõistluse eelvoorus 2. kohale, jäi Eesti esindaja finaalist väga napilt välja.

Palju õnne võitjatele ning suur tänu juhendajatele Kristi Vahenurmele ja Geili Rehtlale!