15. Harku õppekäik

koolielu

Alates 2004. aastast on Tallinna Reaalkoolis õppeaasta viimasel koolinädalal läbi viidud 7. klasside loodusainete õppepäeva Harku metsa loodusrajal.

Loodusainete õppepäeval osalevad 7. klasside õpilased, loodusainete õpetajad ja klassijuhatajad. Juubelihõngulisel õppepäeval tervitas õpilasi direktor Ene Saar, kes meenutas, kuidas 15 aastat tagasi nad koos bioloogiaõpetaja Andres Raaga alustasid.

Õpetajad olid koolis teinud ära eeltöö: moodustati neljaliikmelised rühmad ja anti välitöödeks vajalikud juhised. Õpperaja läbimine kestis ca 4–5 tundi. Õpetajad juhendasid õpilasi vaatluspunktides ja rühmad liikusid ühest punktist teise. Õpilased mõõtsid loodusliku vee pH, määrasid linde laulu järgi, veeselgrootuid, voolu kiirust ja puu kõrgust, õppisid tundma kooslusi, taimi ja kivimeid.

Täname kõiki juhendajaid, korraldajaid ja kaasaaitajaid!