Reaalkooli õpilased tõid Euroopa Liidu loodusteaduste olümpiaadilt neli medalit

ainevõistlused

4.–11. mail toimus Portugalis Almadas 17. Euroopa Liidu loodusteaduste olümpiaad (EUSO). Olümpiaadil esindas Eestit kuus õpilast, kellest neli õpivad Reaalkoolis. Reaalkooli õpilaste medalisaak oli järgmine:

• Anna Pauliina Rumm pälvis Eesti A-võistkonna koosseisus kuldmedali, tulles võistkondlikus üldarvestuses neljandale kohale.
  • Eesti B-võistkonna liikmed Reaalkooli õpilased Martin Rahe, Sofia Marlene Haug ja Andreas Simson tõid koju hõbemedalid!

Kokku osales olümpiaadil 50 võistkonda ehk 150 õpilast 24 riigist.

Euroopa Liidu loodusteaduste olümpiaadi ehk EUSO on erinevaid loodusteadusi, ennekõike bioloogiat, keemiat ja füüsikat ühendav eksperimentaalsetele võistkondlikele töödele üles ehitatud olümpiaad, millel saavad osaleda kuni 16-aastased õpilased Euroopa Liidu liikmesriikidest. Olümpiaadiülesannete kohta saab täpsemalt lugeda siit.

Tallinna Reaalkool õnnitleb õpilasi silmapaistavate tulemuste eest ning tänab kõiki juhendajaid!

Foto: TÜ Teaduskooli koduleht