Robootikavõistkond “Viirus“ maailmameistrivõistlustel

partnerid

17.-20. aprill toimus Houstonis Texas USAs robootika programmi FIRST® 2019 maailmameistrivõistlused, kuhu kokku tulid First programmi parimad robootikud üle kogu maailma erinevatelt kooliastmetelt (lasteaia lapsed ja algkool, põhikooli aste, gümnaasiumi ja ülikool). FIRST LEGO® League kategoorias (põhikooli aste, 9-16 a) esindas Eestit Reaalkooli robootikavõistkond “Viirus“ kooseisus Katariina Kukk, Pärtel Kukk, Jasper Tammes, Uku Kurim, Peeter Pugal, Luka Puumets ja juhendaja Ahti Pent, kaasjuhendajad Liia Tammes ja Ivo Kukk.

FIRST LEGO® League Junior kategoorias “Viirus Junior“, kuhu kuulusid Viiruse tiimiliikmete nooremad vennad, veel lasteaias käivad Oliver Kukk ja Jaagup Tammes ning Kesklinna Põhikoolist Joosep Tammes, tulid võistlustelt koju “Innovativ model“ karikaga.

Võistlusel osales kokku 108 võistkonda 36 riigist üle kogu maailma, sh 53 võistkonda USAst. Meistrivõistlusele oli kutse saanud FLL võistluste kodumaade meistrid ehk parimatest parimad. Kolmepäevasel võistlusel sai näha võimekaid roboteid ja läbimõeldud projekte. Samuti andsid meeskonnad üksteisele ja külalistele ülevaate oma hooajast, meeskonnast, oma riigist ja kodukoolist.

Võistlusel kuulutati välja FIRST Lego League programmi Global Innovation Award 20 finalisti kogu maailmast, kelle projektid olid kohtunike hinnangul innovaatiliste lahendustega. Võistkonnale „Viirus“ omistati auväärne Global Innovation Awardi finalisti tiitel ja neil on ainukordne võimalus osaleda 30.06-02.07.2019 San Jose Californias toimuval lõppüritusel.

Võistlusel saavutati robotimängus väga tasavägises ja punkt punktises konkurentsis 108 meeskonna seas tubli 46. koht ning nad esitati roboti mehhaanika ja tiimitöö auhinna nominentideks.

Täname FLL Eestit, selle eestvedajaid Heilo Altin ja Ramon Rantsust, võimaluse eest osaleda sellisel mastaapsel võistlusel. Tiim tänab kõiki, kes aitasid kaasa võistlusel osalemisele. Suur tänu lapsevanematele, Reaalkoolile ja vilistlastele ning ettevõtetele SKF, Proekspert, Proud Engineers, Milrem Robotics ja Cleveron.

Selleks aastaks on küll robootikahooaeg läbi ja juba valmistutakse uueks, kuid võistkonnal “Viirus“ on ees veel 28.05 Jurmalas SEB panga Baltimaade konverentsil robootika töötoa läbiviimine ja ettevalmistused Global Innovation Award finaaliks.

Ahti Pent (Tallinna Reaalkooli tehnoloogiaõpetaja)