Tallinna Reaalkool läheb ajas tagasi suvesse 1869

koolielu

Sellelgi aastal osaleb Tallinna Reaalkool Eesti Rahva Muuseumi ning Eesti Ajaloo- ja Ühiskonnaõpetajate Seltsi korraldatud ajarännaku projektis. Projekti partnerid on sel aastal ka Eesti Laulu-ja Tantsupeo SA ja Tartu Laulupeomuuseum. Ajarännaku projektist lähemalt.

2. mail toimus Tallinna Reaalkoolis ja Tallinna Kesklinna Põhikoolis ajarännak.

Ajastu: Tallinna Reaalkool läheb ajas tagasi suvesse 1869
Riietus: soovitavalt rahvariided või stiliseeritud riietus vastavalt ajastule (n. tüdrukutel pikk seelik, hele või tume pluus; poistel tumedad või heledad püksid, hele või tume särk; stiilielemendina rahvariidevöö). Palun suhtuge riietusse loovalt.
Koolikott: kaasa vihik või mõned lehed paberit, pliiats, 5 senti ajalehe eriväljaande jaoks. NB! tavapäraseid kooliasju, s.h. õpikuid ja vihikuid sel päeval pole tarvis kaasa võtta! Tehnilisi vahendeid koolitunnis vaja ei lähe! Kaasavõetud kraam võiks olla kerges selja- või õlakotis.
Toit: kooli söökla menüüs on mulgipuder, jahukaste, peedi- ja kaalikasalat, leib, piim, kama. Puhvet ei tööta! Õpilane võib kaasa võtta oma moonakoti.

Koolipäev möödub ajastuvaimus, nii koolitunnid kui tegevus vahetundides
1. tund 8.15 9.-11. klasside õpilaste kogunemine aulas
NB! Põhikool (5.-8. klass) tuleb kooli 2. tunniks, mitte varem kui 8.40.
2. tund algusega 8.50 on 5.-8. klassidele kogunemine aulas, 9.-11. klass ainetunnis.

Ainetunnid nii põhikoolile kui keskkoolile kestavad kuni 11.35 (vahepeal ka söömine)

11.45 on kõigi 1.-11. õpilaste ja õpetajate kogunemine staadionil ja ühispilt!
Kell 12.15 hakkame rongkäigus liikuma Kalevi spordihalli suunas, kus algab 13.15 LAULUPEOKONTSERT
Ja kontserdi lõppedes (u 13.50) algab turniseltsi eeskava ja simman.
Ürituse orienteeruv lõpp 15.00

Meediakaja:

• Ajarännakul osalenud Tallinna koolilapsed tähistasid 150 aasta möödumist esimesest laulupeost (vaata)
    – TVPlay 02.05.2019
  • FOTOD | Tallinna koolilapsed pidasid sombuses Tallinnas esimese üldlaulupeo rongkäiku (vaata)
    – delfi.ee 02.05.2019
  • FOTOD: Sajad kooliõpilased taaselustasid esimese üldlaulupeo (vaata)
    – Pealinn 02.05.2019
  • Miks mitte sooritada katseid 150 aasta taguses vaimus? (vaata)
    – Martin Saar 17. mai 2019 Õpetajate leht