Tallinna Reaalkooli delegatsioon USA õpilasfoorumil

konkursid

30.03 – 10.04 võtsid meie kooli õpilased Astra Ilsjan, Eva-Lotta Mett, Mariann Saabas, Olari Arthur Tiit ja inglise keele õpetaja Ege Viil osa rahvusvahelisest õpilasfoorumist Loudoun International Youth Leadership Summit, mis toimus USA-s Virginia osariigis. Programmi eesmärgiks oli näha ja jagada erinevaid vaatepunkte olulistest maailma probleemidest, suheldes õpilastega üle kogu maailma ning üritada välja mõelda, mida meie, noored, saaksime teha, et neid probleeme lahendada. Õpilasfoorumil osales 8 kohalikku kooli ning 32 delegatsiooni 24 erinevast riigist. Reaalkooli delegatsiooni võttis vastu Woodgrove High School ja saksa keele õpetaja Mr. Talboo, kes on töötanud inglise keele õpetajana ka Tallinna Reaalkoolis. Ürituse raames tutvustasid Reaalkooli õpilased eesti kultuuri, arutlesid töörühmades erinevate globaalsete probleemide ja nende võimalike lahenduste üle, töötasid välja tegevusplaani plastikpudelite kasutamise vähendamiseks ning andsid ka kohalikus koolis eesti keele tunde. Lisaks tegevustele koolis käidi väljasõitudel lähiümbruses, Washingtonis ning jõuti ka New Yorki. Õpilased elasid peredes, kes kõik olid väga sõbralikud ja külalislahked ning vabadel päevadel õpilasi erinevatesse huvitavatesse kohtadesse viisid.