Silmapaistvad tulemused keemiaolümpiaadi lõppvoorus

ainevõistlused

22.−23. märtsil toimus Tartus 66. üleriigilise keemiaolümpiaadi lõppvoor. Lõppvoorust võttis osa 95 9.−12. klassi õpilast üle Eesti, Tallinna Reaalkooli eest oli väljas delegatsioon 31 õpilasega!

Parimad reaalikad olid:

• 9. klass – Mihkel Jakobson (III koht), Paul Kaspar Nurk (5. koht);
  • 10. klass – Martin Rahe (I koht), Sofia Marlene Haug ja Anna Pauliina Rumm (II−III koht), Markus Randma (4. koht), Kaur Reidma (6. koht);
  • 11. klass – Kaarel Kivisalu (III koht), Andreas Simson (4. koht), Kadri Muuga (7. koht);
  • 12. klass – Andreas Must (I koht), Uku Hannes Arismaa (6. koht), Robin Haljak (7. koht), Jan Erik Alliksaar (8. koht).

Olümpiaadi lõppvoorule järgnenud pühapäeval peeti kohe ära ka valikvõistlus. Selle tulemuste põhjal arvati Balti keemiaolümpiaadi Eesti 8-liikmelisse võistkonda viis Reaalkooli õpilast: Andreas Must, Andreas Simson, Kaarel Kivisalu, Martin Rahe ning Kadri Muuga. Balti keemiaolümpiaadi võistkonna liikmete hulgast valitakse ka Eesti esindus 51. rahvusvahelisele keemiaolümpiaadile Prantsusmaal. Anna Pauliina Rumm on üks neljast õpilasest, kes valiti Eesti võistkonna liikmeks 53. Mendelejevi olümpiaadil. Palju õnne ja hoiame pöialt järgmisteks võistlusteks!

Õnnitleme ja täname õpilaste juhendajaid Andrus Kangrot ja Martin Saart.

Täpsem info ja tulemused: https://www.teaduskool.ut.ee