Tallinna Reaalkooli delegatsioon Singapuris

koolielu

Tallinna Reaalkooli delegatsioon osales seitsmendat korda 21.01. – 25.01.2019.a Singapuris toimuval rahvusvahelisel Noorte Teadusfoorumil (ISYF 2019). Teadusfoorumi eesmärgiks on tuua kokku teadushuvilised õpilased maailma parimatest koolidest, inspireerida neid jätkama teaduse valdkonnas, luua uusi kontakte ja tutvustada Singapuri kui tunnustatud haridus- ja teaduskeskust. 11. korda toimunud festivalil osales 39 üldhariduskooli üle maailma ja selle läbivaks teemaks oli “Science: A Common Language“. Reaalkooli delegatsiooni kuulusid füüsikaõpetaja Reivo Maasik ning 11. klassi õpilased Doris Vahtra ja Paul Mark Tammiste.

Foorumil osalejad said tutvuda Nobeli preemia võitjate ja rahvusvaheliselt tunnustatud teadlastega läbi dialoogisessioonide, loengute, paneeldiskussioonide ning meistriklasside. Teadlased füüsika, keemia, matemaatika kui ka bioloogia valdkonnast rääkisid oma uurimistöödest, teaduseni jõudmisest ning endast kui tavalisetest inimestest, kes olid kunagi täpselt samasugused uudishimulikud noored õpilased. Erilist tähelepanu pöörati kõigis tegevustes teaduse tulevikule ja kvaliteedile.

Õpilaste jaoks oli sellel korral läbivaks tegevuseks rahvusvahelises meeskonnas Rube Goldbergi masina ehitamise võistlus, mille käigus tuli läbi viia ka etteantud teemal loodusteaduslik uurimus. Paul Mark Tammiste meeskond suutis ehitada parima masina „joogijanu“ kategoorias. Lisaks toimusid osalevate riikide kultuuri tutvustavad ettekanded ja kultuurimess, kus olid äärmiselt populaarsed Eesti maiustused, kali ja kama. Nii õpilased kui ka õpetajad osalesid ekskursioonidel erinevate teadusasutuste laboritesse.

Õpetajate jaoks oli tähtsal kohal kogemuste vahetamine ettekannetega ja ühistegevustes. Õpilasi saatnud õpetaja Reivo Maasik tegi ettekande teemal „Defining Laws of Physics with Estonian Nature“.

Lisainfo Teadusfoorumi kohta https://www.isyf.hci.edu.sg/

Osalemist Rahvusvahelisel Noorte Teadusfoorumil Singapuris toetas Tallinna Haridusamet.

Reivo Maasik (Tallinna Reaalkooli füüsikaõpetaja)