14. novembril oli geograafia-ja geoinformaatika päev

koolielu

Geograafiapäeval toimus igal 10. klassil tund Maa-ameti spetsialisti Ants Vainuga. Tunni teemaks oli uute tehnoloogiate kasutamine ruumiandmete kogumisel. Õpilased said teada, kuidas lennukilt laserskaneeritakse ja aerofotomõõdistatakse ning mis võimalusi pakub droonide kasutamine. Samuti tutvustati õpilastele Maa-ameti andmebaasi mitmekesisust ja kasutamisvõimalusi.

Rahvusraamatukogus toimunud GIS-päeval osales ettekandes Mihkel Paal 11. klassist. Uurimistööde konkursil pälvis tunnustuse Sander Roosalu 12. klassist tööga “Harjumaa õpperajad ja nende sobivus Tallinna koolide õuesõppe teostamiseks”. Kaardivõistlusel auhinnati gümnaasiumi vanuserühmas Mihkel Paal (parima sisu ja kujundusega kaart), Robert Suigusaar (arenguauhind) ja Iris Tamsalu (AlphaGISi tehnilise teostuse eriauhind).

Teate edastas Piret Karu (Tallinna Reaalkooli geograafiaõpetaja)