135. lennu õppereis Venemaale

koolielu

29. sept – 1. okt 2018 tegid Reaalkooli 135. lennu noored kolmepäevase õppereisi Venemaale. Kõigepealt külastati Novgorodi ja imetleti Venemaa 1000. aastapäevaks püstitatud ausammast, vanu kloostreid ja kirikuid ning unikaalset ja maailmas ainulaadset ikooninäitust. Järgmine päev veedeti Pihkvas – külastatud vanade kirikute nimekiri sai täiendust. Viimane päev kõnniti Puškini jälgedes, külastades Mihhailovskojes paiku, kus kuulus vene poeet oli elanud ja uskumatult ilusaid luuletusi loonud. Noored asetasid ka ennast looja rolli ning kandsid just Mihhailovskojes ette nii Puškini venekeelseid luuletusi kui ka vene tantse ja laule. Kindlasti õpiti reisil veidi vene keelt ning rikastati vaimu kultuuripärandiga.

Õpilasi saatsid vene keele õpetajad Tatjana Truuväärt ja Natalja Sinjukina ning eesti keele ja kirjanduse õpetaja Anu Kell.

Teate edastas Anu Kell (Tallinna Reaalkooli eesti keele ja kirjanduse õpetaja).