Geograafiaolümpiaadi lõppvooru tulemused

ainevõistlused

11.-12. mail toimus Põlvas geograafiaolümpiaadi lõppvoor. Mõõtu võeti arvutivoorus, mis hõlmas infootsingut ja analüüsi, ja maastikuvõistluses, kus tuli liikuda kaardi järgi, mõõdistada, võtta vastu planeeringuotsusesid. Osalejatel oli võimalus tutvuda kauni Põlvamaa loodusega. Tähelepanuväärne oli kohtumine Ootsipalu hiiglastega – maailma kõrgeima hariliku männiga (46,6 m) ja Eesti kõrgeima hariliku kuusega (48,6 m).

Parimad reaalikad geograafia tundmises olid:

• 7. klass: Endrik Einberg I järk, Gregor Ludvig Kikas II järk, Iir Niinemaa II järk.
  • 8. klass: Natali Mutli I järk, Marta Tõnisalu II järk, Iti Rünkla III järk.
  • 9. klass: Martin Rahe II järk, Nele Laurima III järk, Marek Talv III järk.
  • gümnaasium: Markus Vaher I järk, Andreas Must I järk, Robert Suigusaar II järk, Robin Haljak III järk.

Maastikuvõistlusel näitasid oma võistlusklassis väga häid oskusi Andreas Must, Martin Rahe, Marek Talv, Natali Mutli, Marta Tõnisalu, Endrik Einberg, Iir Niinemaa ja Gregor Ludvig Kikas.

Õnnitleme osalejaid ja täname õpilaste juhendajaid Aile Polli ja Piret Karu.

Täpsem info ja tulemused: https://www.teaduskool.ut.ee