Pronksdiplom rahvusvaheliselt muusikaolümpiaadilt

ainevõistlused

18.-21. aprillini toimus Eesti Muusika-ja Teatriakadeemias IV rahvusvaheline muusikaolümpiaad, mis tõi kokku üldhariduskoolide muusikahuvilised õpilased Eestist, Lätist, Leedust, Poolast, Horvaatiast, Tšehhist, Sloveeniast ja Küproselt.

Võistlus koosnes neljast voorust: muusikateoreetilised ülesanded, noodist laulmine, laulu esitamine ja omalooming. Kaks viimast vooru olid avalikud kontserdid. 19. aprillil toimus rahvakunsti õhtu, kus kõigi maade võistlejad ühendasid jõud ja tutvustasid oma maa kultuuri.

Eestit esindasid vabariikliku olümpiaadi 3 parimat õpilast põhikooli vanuserühmas ja 3 parimat gümnaasiumi vanuserühmas. Joosep Toomeste saavutas tihedas konkurentsis väga tubli 7. koha ja pronksdiplomi. Õnnitleme!