100 aastat Eesti Ajutise Valitsuse esimesest istungist

aitäh

25. veebruaril möödus täpselt 100 aastat päevast, mil Eesti Ajutine Valitsus pidas Tallinna Reaalkooli direktori kabinetis oma esimese töökoosoleku.

Hoolekogu esimehe Madis Pätsi eestvedamisel ja koolipere kaasabil tähistasime seda ajaloolist päeva suurejooneliselt: kl 10 meenutasime riigisekretär Heiki Loodi osavõtul koha ja minuti täpsusega istungit, aulas pidas riigi loomisest ettekande TLÜ õigusajaloo professor Peeter Järvelaid ning esietendus isamaaline fiktsioon “Reaalne Wabariik” (autor Karl-Martin Sinijärv, lavastaja Reeda Toots).

Kooli trepil esinesid kõnega peaminister Jüri Ratas ja hr Trivimi Velliste ning loeti manifest. Seejärel liiguti rongkäigus Vabadusristi juurde, kuhu asetati mälestusküünlad ja tehti ühisfoto.

Meeleolukas päev lõppes supi, kuiviku ja suminaga koolimajas.

Aitäh kõigile osalejatele!

Elagu Eesti!