Lõpumärk on kooli vanimaid sümboleid. Mõningate vaheaegadega on seda kantud alates 1916. aastast.
Tsaariaegne lõpumärk oli rombikujuline, musta ja kollase ääristusega. Keskseks elemendiks oli laialisirutatud tiibadega kotkas, mis sümboliseeris nii tsaarivõimu kui koolist lahkuvat noort inimest.
Kui 1990. aastal muudeti kooli nimi Tallinna Reaalkooliks, muutus ka lõpumärgil IIK kujutis R-täheks. 2001. aastal taastati täielikult enne Teist maailmasõda kasutusel olnud märk ehk punase leegiga tõrviku asemele tulid vertikaalsed sini-valged triibud.
Tallinna Reaalkooli lõpumärk koosneb rinnamärgist, mille külge on riputatud hõbedane lennumärk. Rinnamärgil on kujutatud Reaalkooli logo. Lennumärgi keskele on kirjutatud lennunumber. Juubelilennu märgile on lisatud tammepärg. Lennumärgi tagaküljele on graveeritud selle omaniku eesnimi.
Lõpumärk antakse kõikidele abiturientidele märgiaktusel. Samuti antakse neid lennu poolt valitud õpetajatele ja juhtkonnale. Lõpumärki võib kanda Eesti Vabariigi aastapäevaaktusel, koolilõpuaktusel, vilistlaspäeval ja kooli aastapäevaüritustel. Õpetajad kannavad märki ka esimese koolipäeva aktusel, kandes seejuures talle viimati omistatud märki. Kui aga Reaalkooli vilistlane tuleb Reaalkooli õpetajaks, võib ta viimati omistatud märgi asemel kanda ka enda lõpumärki.
Lõpumärki kantakse alati vasakul pool rinnal. Mitte kunagi ei kanta korraga rohkem kui üht lõpumärki.