Kaks nädalat pärast sügisvaheaja lõppu saavad abituriendid lõpumärgid. Päeval toimub aktus, kus direktor paneb igale abituriendile märgi rinda ning abituriendid omakorda annavad märgid oma õpetajatele, aktusel osaleb kogu gümnaasium.
Õhtul toimub märgipidu, mida juhivad peremees ja perenaine, kes valitakse lennu numbri järgi klasside koondnimekirjast. Kui liisk langeb noormehele, siis valib ta lennust endale perenaise, kui tütarlapsele, valib ta lennust peremehe. Kelneriteks ning peo korraldajateks on 11. klassi õpilased.
Õhtusele tantsupeole on oodatud kõik gümnaasiumiõpilased ja õpetajad. Kell üheksa laulavad abituriendid nooremad õpilased majast välja salmiga: "Välja, välja koolimaja seest, sest aeg on minna tudule, kel märki pole ees!"
Seejärel kogutakse märgid karikasse, valatakse üle šampusega ja pidulauas, pühalikus õhkkonnas, ütlevad nii abituriendid kui ka õpetajad oma toostid. Järgneb märkide lunastamine klasside kaupa, märgid lunastavad ka õpetajad. Lunastamiseks on vaja luua väike lavastus etteantud teemal.