1925. aastal määrati kooli ametlikuks sünnipäevaks 29. september. Nõukogude ajal peeti sellel päeval vilistlaspäeva.

Õues tähistatakse kooli sünnipäeva 1996. aastast alates. Pärast tavatunde on igal klassil üks tund vilistastega. Vilistlased käivad klassides kõnelemas oma kooliajast ja hilisemast elust alates 2006. aastast Gunnar Polma soovil igal aastal, varem käidi ainult juubeliaastatel.

Pärast tunde lähevad õpilased ja õpetajad pudireas kooli staadionile, direktor peab kõnet ning tunnustatakse ainevõistluste parimaid ja jagatakse stipendiume. Iga klass on valmistanud endale pidulaua.

Juubeliaastatel on pidustused märkimisväärselt mastaapsemad ning kestavad pea terve nädala. 135. juubelil, mille puhul on loodud ka käesolev digitaalne Realica õppematerjal, toimusid Reaali ja GAG korvpallikohtumine, algklasside perepäev,  võimlemispidu, kirjanduspäev, küünalde süütamine haudadel, Teadlaste Öö töötoad, endiste ja praeguste õpetajate vastuvõtt, kontsertaktus „Meie inimesed” Estonia kontserdisaalis ja vilistlaste-õpetajate-abiturientide ball koolimajas.