Vene keel I

Kursuse kood VK1 (riikliku õppekava ja kooli valitud kohustuslik kursus)
Valdkond vene keel
Kursuse nimetus Vene keel I
Eelduskursused
Lõimumine sotsiaalained, ajalugu, geograafia
Õppetöö korraldus
(eeldus 35 tundi)
kontakttunnid, praktilised tööd, iseseisvad tööd (e-õppe keskkonnas jne)
Õpetamise aeg 10. klass
Kursuse eesmärgid tasanduskursus eri tasemega õpilaste põhikoolis saadud teadmiste ühtlustamiseks
Kursuse lühikirjeldus Võõrkeelte õppimine. Vene keele ja võõrkeelte õppimise eesmärgid. Ankeet/elulookirjeldus. Vene keele õppimise eesmärgid. Isikuandmed. CV. Kuulsate inimeste elulood. Puškini elulugu ja looming.
Grammatika: Käänamissüsteemi kinnitamine.
Keeleoskustase A2
Kursuse õpitulemused Õpilane:

• oskab vestelda läbitud teemadel;
  • oskab kirjutada jutustavaid sidusaid tekste erinevatel, talle tuttavatel teemadel;
  • huvitub slaavi keeli kõnelevate maade kultuurist;
  • oskab kasutada võõrkeelseid allikaid vajaliku info leidmiseks;
  • oskab töötada iseseisvalt, paaris ja rühmas, vajadusel õpetaja juhendamisel;
  • oskab oma vigu analüüsida;
  • oskab kirjutada endast kui isiksusest ja oma eesmärkidest;
  • oskab püstitada võõrkeelte õppimise eesmärke.
Õppetegevused
  • Klassis suheldakse valdavalt õpitavas võõrkeeles suunates õpilasi seda aktiivselt kasutama ka tunniväliselt.
  • Avardatakse ja kinnistatakse sõnavara kirjas ja kõnes.
  • Õppetöös kasutavad õpilased iseseisvalt erinevaid võõrkeelseid infoallikaid.
  • Kirjutamisoskuse arendamisel pööratakse tähelepanu õpilase loovuse arendamisele. Kirjutistes suunatakse õpilast avaldama oma arvamust, nägema ja arvestama erinevaid seisukohti.
  • Üldpädevuste kujundamine toimub tunnitöös erinevate töövõtetega (individuaalsed ülesanded, paaris- ja rühmatööd).
  • Õpilased seavad endale õpieesmärke ja annavad tagasisidet oma eesmärkide saavutamisest.
  • Õpilased analüüsivad ennast, oma iseloomu, õppimisharjumusi, õpioskusi ja püstitatud eesmärke.
  • Analüüsib vaadatud venekeelset saadet.
  • Kursuse raames on sõit Puškiniga seotud paikadesse.
Hindamisviis Kursuse hinne moodustub järgmistest komponentidest:

• aktiivne osalemine tunnis
  • koduste ülesannete süsteemne täitmine
  • grammatika kontrolltööd
  • ettekannete esitamine
  • suulised vastamised kursuste teemadel
  • sõnavara kontrollitavad tööd.

Hindamisel kasutatakse erinevaid ülesandeid, mis hõlmavad kirjutamist, kuulamist, lugemist ja rääkimist läbitud teemadel.

Õppematerjalid
Kirjandus (soovituslik kirjandus)
Учебные материалы по выбору учителя для повторения базового уровня
Vastutav õppetool võõrkeeled