Reaalkool tähistab

koolielu

Teisipäeval, 20. veebruaril kell 13.00 toimus kolme Vabadussõjast osa võtnud kooli – GAG, Westholmi ja Reaalkooli – ühisaktus vabariigi presidendi osavõtul. Eesti riigi juubelisünnipäevade tähistamine algatati Reaali vilistlaste eestvedamisel 1998. aastal.

Aktusel osalesid kolme kooli õpilased, õpetajad ja vilistlased, liputoimkonnad ning koolide segakoorid.

Neljapäeval, 22. veebruaril toimusid ajalooviktoriinid. Tulemused:
4.-6.klass I koht 6.a, II koht 5.a ja 3.-4. koht 5.b ja 6.b
7.-9. klass I ja II koht 8.b ja 9.c,III koht 7.b
gümnaasium ja õpetajad I koht 11.b, II koht 12.c ja 3.-6. koht 10.a, 10.c, 12.a ja õpetajad

Reedel, 23. veebruaril tähistasime ühiselt vabariigi aastapäeva. Kell 7.45 olid kõik oodatud lippude heiskamisele kooli hoovis. Päeva jooksul toimusid aktused õpilastele ja õpetajatele.

Laupäeval, 24. veebruaril
Lipu heiskamise tseremoonial Pika Hermanni tornis kõneles Komandandi aias teiste seas ka Reaalkooli abiturient Mathias Kübar.
Kooli liputoimkond oli auvalves Vabaduse väljakul paraadil.

Pühapäeval, 25. veebruaril
Mälestusüritus “100 aastat Eesti Ajutise Valitsuse esimesest istungis”. Tervituskõned peaminister Jüri Rataselt ning MTÜ J. Laidoneri Seltsi esimehelt Trivimi Vellistelt ja loeti ette manifest. Seejärel osalejate rongkäik Tallinna Reaalkooli juurest Vabadusristi juurde. Pildigalerii

Vaata ka “100 aastat Eesti Ajutise Valitsuse esimesest istungist”

Käes on parimad päevad pildistada ja lisada kaardile “Eesti lipuga ümber Eesti” fotosid kohtadest, kus lehvib Eesti lipp. Kaardile saavad sisse logida ja muudatusi teha kõik Reaali meilikonto omanikud.

Meediakaja: