Õppetöö asenduspindadel

Uue maja ehituse ja peahoone renoveerimise ajaks kolib kool asenduspindadele.

Kuhu?
On teada, et pooled Tallinna Reaalkooli õpilased hakkavad õppima Tallinna linnale kuuluvas Roosikrantsi tänava hoones, mis on juba praegu koolide asenduspindadeks ümber ehitatud. Meie kooli 1.–6. klassid hakkavad õppima selles hoones. Kahjuks ei ole tänaseks veel selgunud teine asenduspind, kuid Tallinna Haridusamet tegeleb aktiivselt ka selle pinna leidmisega. Eesmärk on leida ka teine asenduspind Tallinna kesklinna piirkonnas. Meie suur soov on ka asenduspindadel õppides hoida ühtset kooli tunnet, et meie õpetajatel ja õpilastel erinevates kooliastmetes oleks võimalik mõistliku ajaga liikuda ühest koolimajast teise. Loodame teise asenduspinna asukoha märtsikuu jooksul teada saada.

Praeguse info kohaselt on kõigil Reaalkooli õpilastel võimalik asenduspindadel oleku perioodil õppida ühes, hommikupoolses vahetuses.

Kui kauaks?
Täpne aeg selgub ehitushanke lõppedes, kui on selgunud ehitustegevuse algus. Tänaste plaanide kohaselt algab ehitus sel suvel ehk 2024. aasta juunis või juulis. Ehitustööde kestuseks on eksperdid arvestanud 18 kuud. Seega loodame tagasi oma koolimajja kolida kevadel 2026. Oleme võtnud eesmärgiks kolida tagasi oma koolimajja esimesel võimalusel.

Õppetöö korralduse erisused asenduspindadel
Näeme vajadust asenduspindadel olemise perioodil kasutada veelgi aktiivsemalt heade koostööpartnerite – muuseumide, teadusstuudiote ja ülikoolide – pakutavaid võimalusi ja tuge. Samuti planeerime suuremas mahus iseseisva õppimise päevi.

Täpsem info Roosikrantsi 12b ajutise koolimaja kohta
Selles hoones hakkavad õppima 1.-6. klassi õpilased. Õppimine on planeeritud ühes vahetuses ja korraldatud koduklasside süsteemis, kus õpilased on koolipäeva vältel pigem ühes ruumis ning liiguvad õpetajad.
Toitlustus on korraldatud viisil, et õppehoones toimub toidu jagamine, kuid valmistoit tuuakse mõne teise kooli köögist.
Liikumistundide jaoks on asenduspinnal olemas kaks suuremat ruumi, kus on võimalik läbi viia nii tantsu- kui ka võimlemistunde, samuti jätkavad vanemate klasside õpilased sportimist Kalevi Spordihallis. Õuetunnid toimuvad sarnaselt praeguse olukorraga näiteks Hirvepargis, Snelli või Kalevi staadionil.

Tehnoloogia- ja käsitöötunnid hakkavad toimuma Tatari tänav 3 hoones. Kokanduse tundideks liiguvad õpilased Tallinna Kesklinna Põhikooli kööki.