Kontaktinfo

Aadress: Estonia pst. 6 Tallinn 10148
Valvelaud: 699 2023
Sekretär: 699 2026
I kl: 699 2027 (väike maja)
II - IV kl: 614 0074 (Pärnu mnt maja)
V - XII klass: 699 2025
E-post: real@real.edu.ee

Vabariigi aastapäeva tähistamine

Igal aastal vabariigi aastapäeva eel asetavad Vabadussõjast osa võtnud kolme Tallinna kooli (Tallinna Reaalkooli, Jakob Westholmi Gümnaasiumi ja Gustav Adolfi Gümnaasiumi) õpilasesindused ja direktorid ühise pärja Vabadussõjas langenud õpilaste ja õpetajate ausambale. Tseremoonial osaleb Tallinna linnapea.

Presidendiaktus

Eesti Vabariigi juubeliaastapäeval, iga viie aasta järel, toimub Reaalkooli aulas aastapäeva aktus vabariigi presidendi osavõtul. Pidulikul aktusel osalevad Vabadussõjast osa võtnud Tallinna koolide (Tallinna Reaalkooli, Jakob Westholmi Gümnaasiumi ja Gustav Adolfi Gümnaasiumi) esindajad.

Kooli sünnipäev

Kooli sünnipäeva tähistatakse igal aastal 29. septembril ühise piduliku sünnipäevatordi söömisega, kus autasustatakse kõige väljapaistvamaid realiste (näiteks rahvusvaheliste olümpiaadide võitjaid). Samas antakse õpilastele üle ka Tallinna Reaalkooli tegevuse edendamiseks loodud fondide stipendiumid.

Kooli sünnipäev

Märgiaktus ja -pidu

Viimase aasta sügisel saavad abituriendid märgiaktusel lõpumärgid. Õhtul toimub märgipidu, mida juhivad peremees ja perenaine, kes valitakse lennu numbri järgi klasside koondnimekirjast (A+B+C). Kui liisk langeb noormehele, siis valib ta lennust endale perenaise, kui tütarlapsele, valib ta lennust peremehe.

Õhtusel tantsupeol osalevad kõik gümnaasiumi õpilased. Kell 21.00 laulavad abituriendid nooremad õpilased majast välja salmiga: "Välja, välja koolimaja seest, sest aeg on minna tudule, kel märki pole ees!". Seejärel kogutakse märgid karikasse ja pidulauas, pühalikus õhkkonnas, ütlevad nii abituriendid kui ka õpetajad oma soovid teistele. Järgneb märkide lunastamine klasside kaupa, märgid lunastavad ka õpetajad.

Märgipidu

Sõrmuste pidu

See on traditsiooniline, väljaspool maja toimuv üritus, mille organiseerivad sõrmuste saajad ise.

Sõrmused lunastatakse kindla rituaali järgi (rapiir, sõrmused, hõbekarikas, küünlad, ladinakeelne deviis).

Sõrmuste pidu

Lõpukell

Viimasel koolipäeval tullakse kooli rahvariietes. Toimub aktus, mille lõpetab K. Türnpu "Lahkumise laul". Viimast korda heliseb kell 12 korda. Pärast seda, kätest kinni, käiakse läbi kooliruumid, staadionipiirded ja Raekoja plats. Pidu lõpeb Rocca al Mare Vabaõhumuuseumis pikniku ja rahvalike mängudega.
Lõpukell

Särgava pea pesu

Ernst Peterson Särgava ehk HABE oli kauaaegne Reaalkooli eesti keele õpetaja ja kooliinspektor. 1998. aastast on tema kuju Reaalkooli vastas haljasalal ja abituuriumil austav ülesanne HABEme pea tema sünnipäeval, 29. aprill puhtaks pesta. Särgava haual Metsakalmistul süüdatakse traditsiooniliselt küünal kell 18.00. Nii on see olnud tema lahkumisest saadik, nüüd juba pea 40 aastat.

Särgava pea pesu

Vilistlaste päev ehk Reaali Sumin

Iga aasta jaanuari viimane laupäev on vilistlaspäev. Päeval võetakse õpilastega mõõtu korvpallis ja võrkpallis. Õhtul on klasside kokkusaamised koolimajas ehk Reaali Sumin.

Reaali Sumin